Francja,  Lazurowe Wybrzeże,  PODRÓŻE,  Tourrettes-sur-Loup

Tourrettes-sur-Loup

Miasteczko Tourrettes-sur-Loup jest po prostu urzekające i niesamowite . Jest wiele takich niesamowitych i ciekawych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu ,miedzy innymi właśnie takie średniowieczne miasteczka jak Tourrettes-sur-Loup . Innym takim miasteczkiem w takim samym klimacie  jest  EZE .

Moment gdy jedzie się samochodem  do miasteczka i widzi się te miasteczko z drugiej strony jakby wykute i zawieszone na  skale jest niesamowity .Z daleka możemy podziwiać wspaniałe średniowieczne i romańskie budynki. Okolica i  malownicze krajobrazy wręcz zachęcają do przespacerowania się uliczkami .

Aż do rewolucji francuskiej miasteczko było kiedyś znane jako Tourrettes-les-Vence .

Naprawdę niesamowite miejsce , piękny mały kamienny gród zbudowany na kształcie ucha .Na skarpie skalnej pełnej ciekawych  zabudowań  ,wąskich  uliczek i schodków mieszkańcy maja swoje galerie ,atelier i różnego rodzaju sklepiki z regionalnymi wyrobami.

Spacer rozpoczęliśmy przechodząc pod bramą zegarową od Place de la Libération. Wioska rzemieślnicza znana jest z malarstwa ,tkactwa ,rzeźby czy ceramiki i wszystko jest stworzone przez mieszkańców.Miasteczko znane jest również z lokalnej produkcji kandyzowanych owoców ,pszczelarstwa czy produkcji sera koziego .

Cudowne miejsce do romantycznych spacerów i zwiedzania tych romantycznych  uliczek. Na pewno jest to cudowne miejsce dla ludzi takich jak poeci , pisarze ,malarze ,rzeźbiarze ,kompozytorzy .Tu na pewno można stworzyć niesamowite dzieło wśród tak malowniczego otoczenia i wspaniałych pejzaży.

Widok na wiadukt starej kolejki Train des Pignes  i okoliczne wzgórza .

 

Tourrettes-sur-Loup- Kościół św. Grzegorza

Ciekawostki:

W miasteczku odbywają się uroczystości

  • Fête des Violettes – targ prowansalski (czerwiec)
  • Fête du Terroir- sprzedaż lokalnych produktów na targu( lipiec)
  • Fête Patronal-Święto Patronki św. Marii Magdaleny(lipiec)
  • Marché Potier – targ ceramiki(wrzesień)

Źródło :Wikipedia i oficjalna strona Tourrettes-sur-Loup

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!