O mnie

 

Cześć jestem Ilona

Bloga zaczęłam pisać dość dawno , był on na początku tylko blogiem prywatnym . Dopiero cztery lata temu zdecydowałam się pisać więcej po naszej pierwszej podróży . Nigdy nie było nas stać na jakieś większe wyprawy chociaż bardzo chcieliśmy podróżować. Dopiero trzy lata temu  gdy pojechaliśmy  do Francji na Lazurowe Wybrzeże na naszą 15 rocznicę ślubu  zrozumiałam ,że czas ucieka i trzeba jak najwięcej takich pięknych wspólnych chwil zapamiętać . Teraz będziemy starali się chociaż raz do roku wyjechać i zwiedzić chociaż kawałek  Europy ,może kiedyś uda się coś więcej.

 

“Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”

Konfucjusz

 

Dlaczego “Podróż tysiąca mil”?

 

Każdy dzień jest naszą  wielką podróżą ,z każdej przemijającej chwili powinniśmy się cieszyć . Dla mnie to podróż , początek czegoś  nowego, poznawczego i inspirującego . Podróż nie zawsze musi być podróżą fizyczną ,możemy odbyć też podróż duchową. Krok dalej i dalej ,cały czas naprzód nawet najmniejszymi krokami.

Tysiąc mil to dużo czy mało ? Pomyślałam sobie że to wskazówka dla mnie . Dlatego zainspirowałam się cytatem Konfucjusza i tak powstał blog “Podróż tysiąca mil”.

 

Skąd pochodzę?

Z cudownego miasta Katowice ,które w zawrotnym tempie się rozwija i pięknieje z dnia na dzień. Obecnie od prawie 8 lat mieszkam wraz z rodziną w  Niemczech .Wcześniej 3 lata w  Kassel a obecnie w Baunatal (Hessen),w małym i spokojnym miasteczku skąd pochodzi DOROTHEA VIEHMANN o której wielu nie słyszało . To dzięki jej wielu pięknym i ciekawym opowieściom powstał piękny zbiór baśni, które bardzo dokładnie spisali bracia Grimm. To tu przebiega niemiecki szlak bajek Braci Grimm. Właśnie tu zgromadzili  większość swoich baśniowych opowieści , gdy tu mieszkali i przemierzali  Kassel i okolice .

O tym też będzie wpis i jest już w przygotowaniu:)

 

O czym będę pisać 

O podróżowaniu i zwiedzaniu ,jednak nie jestem żadnym poradnikiem czy przewodnikiem . To zostawiam profesjonalistom ,których nie brakuje i robią kawał dobrej roboty doradzając innym co ,gdzie i jak. Będę opisywać nasze małe podróżowanie , blog jest naszym  wspomnieniem z wakacji. Postaram się uporządkować wszystko jak najszybciej i dodać więcej wpisów. Materiału i zdjęć mam bardzo dużo , systematycznie będę uzupełniać treści . Na dzień dzisiejszy w przygotowaniu jeszcze trochę Francji ,oraz Włochy i Hiszpania ,Polska ,Czechy i Niemcy.

 

Zainteresowania i pasje

 

Uwielbiam poszukiwania genealogiczne i zagłębianie się w tych często zawiłych poszukiwaniach . Historia to moja pasja ,głównie średniowiecze ale nie tylko . Kocham stare  biblioteki i archiwa, lubię zwiedzać obiekty sakralne -bazyliki,kościoły ,kapliczki oraz  cmentarze ( głównie  te bardzo stare  z pięknymi gotyckimi i renesansowymi pomnikami (czego nie rozumie moja rodzina i znajomi 🙂

Jest to jednak nieodłącznie związane z moimi genealogicznymi zainteresowaniami. Ogromną satysfakcję dają mi chwile  relaksu przy renowacji mebli .Lubię wyszukiwać stare i zapomniane meble z duszą  i tchnąć w nie z powrotem życie . Chociaż tu muszę powiedzieć jasno, że mój mąż jest w tym o wiele lepszy niż ja . Interesuję się też florystyką i dekoracją . Znajdą się tu więc także informacje trochę związane z genealogią i historią . Myślę ,że wszystko połączy się w spójną całość, gdyż:

PODRÓŻE to właśnie zwiedzanie , poszukiwanie ciekawych i interesujących miejsc ,a więc będzie trochę  historii   zabytków ,ciekawych historyjek .

 

” Świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną jej stronę.”

– Św. Augustyn

 

Zrozumiałam ,że zbyt długo czytałam tą pierwszą stronę. Czas iść do przodu:)

Jeśli podoba Ci się o czym piszę na blogu i jakiś wpis Ci się spodobał i zaciekawił.

Jeśli masz ochotę to możesz postawić mi pyszną kawę abym mogła dalej się rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Każdy dzień jest naszą wielką podróżą, Podróż to początek czegoś nowego, poznawczego i inspirującego.

Dziękuję za Wasze wsparcie!

Pozdrawiam 🙂

error: Content is protected !!