Niewinne smaki

Tu akurat porywam się na bardzo trudny temat jako, że expertem nie jestem ,ale mimo wszystko jako laik uczę się w miarę szybko i pomyślałam ,że zrobię kilka wpisów o winach których spróbowałam. Bardzo często kupuję wina w zwykłych sklepach czy marketach czyli w bardziej w przystępnych cenach .Niekiedy zaglądam do sklepów bardziej specjaloistycznych zajmujących się tylko sprzedażą win oraz ostatnio odwiedzam winnice.

Jedna z najważniejszych zasad doboru wina do potraw jeśli przygotowujemy kolację lub jakąkolwiek uroczystość to na pewno

  • wino białe do dań z ryb,owoców morza oraz do białych mięs( drobiu czy cielęciny)
  • wino czerwone do dań mięsnych

Najbardziej lubię wina francuskie ,niemieckie ,włoskie. Niestety na razie nie napiszę o naszych polskich winach tylko dlatego ,że muszę nadrobić zaległości w tym temacie. Obiecuję to zmienić jak najszybciej i już się nawet wstępnie do tego przygotowuję.


Blogi o winach 

Jeśli chcesz dowiedzieć więcej o winach i winnicach  to najlepiej uczyć się od profesjonalistów . Korzystam z takiej możliwości bo wiele można się dowiedzieć i nauczyć od innych. Jak już wspomniałamnie  nie mam specjalistychnej wiedzy w tym temacie ,ale interesuje się winaem coraz bardziej głównie dzięki wielu wspaniałym blogom. Polecam zajrzeć do Eweliny na Instagram  która odkryje wam ogromną wiedzę na temat francuskich win https://www.instagram.com/dziewczynazkieliszkiemwina/ Pierwsza Polka z tytułem French Wine Scholar.

Zajrzyj również do Justyny absolwentki Krakowskiej Szkoły Sommelierów https://www.instagram.com/c_estlevin/ oraz na jej Bloga https://winoh.pl/najwazniejsze-linki/ która równie ciekawie opowie wam o wielu winach między innymi również z regionu Rioja, czy Porto.

Inne znane blogi:

  1. Kondrat Wina Wybrane https://www.marekkondrat.pl/blog
  2. Winerua https://winerua.pl/blog-o-winie
  3. Winicjatywa https://winicjatywa.pl/
  4. Monika Bielka-Vescovi https://monikabielkavescovi.com/blog/
  5. Republika Wina https://republikawina.pl/blog.html

Oczywiście jest więcej ciekawych blogów o winach ,ja tylko przedstawiam kilka z nich bo naprawdę warto do nich zajrzeć.

error: Content is protected !!