Hobby i pasje

Jakiś czas temu zainteresowałam się odnawianiem starych  mebli techniką Shabby chic.  Pokochałam Francję i tak bardzo  ten styl mi się spodobał ,że w wielu pomieszczeniach mojego mieszkania w Baunatal stoją komody , vitryny i fotele właśnie w tym stylu. Styl ten jest inspirowany kolorystyką Prowansji i Toskani( którą mamy zamiar zwiedzić niedługo).

W moich meblach dominuje głównie biel bo taki mam wystrój mieszkania  ,ale równie pięknie wygladają meble w delikatnym pudrowym różu lub błękicie ,zielni czy beżu. Uwielbiam krzesła i fotele czy komody z krzywymi nogami (kabriolowe nogi). Styl kształtu tych nóg był bardzo charakterystyczny w XVIII wieku. Każdy z mebli jest dla mnie bardzo ważny gdyż wkładam w jego odnowienie całe serce. Jednak to dzięki mojemu mężowi zostały odnowione  fotele .Wymagają one  więcej pracy i są trudniejsze do wykonanaia niż komoda czy szfka nocna .

 

 

Styl Shabby Chic

 

Czyli mebel odnowiony z przetarciami ,delikatnymi zniszczeniami ,zacieakmi czy prześitami. Mozna stworzyć sielski klimat w mieszkaniu w mieście .

Na samym początku postanowiłam spróbować  odnowić małą komódkę z trzema szufladkami. Chciałam tchnąć w nią nowe życie .Czy to się udało ?

 

Komódka “Prowansja”

 

 

 

 

 

 

 

Komoda “France”

 

Komoda przed odnowieniem

 

 

I po odnowieniu

 

 

 

 

 

 

 

Barek “Chwila Relaksu”

 

Barek w odcieniu złota ,blat wykonany techniką serwetkową.Tu odbiegłam trochę od techniki Shabby Chic gdyż dodałam kolor złota

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotel – Złoty Tron

 

Przed i po