Genealogia i Miasta umarłych

Genealogia

 

Uwielbiam poszukiwania genealogiczne i zagłębianie się w tych często zawiłych poszukiwaniach. Historia to moja pasja, głównie średniowiecze, ale nie tylko. Kocham stare biblioteki i archiwa, lubię zwiedzać obiekty sakralne -bazyliki, kościoły, kapliczki oraz cmentarze (głównie te bardzo stare z pięknymi gotyckimi i renesansowymi pomnikami).

Będę tu umieszczać artykuły związane oczywiście z ciekawymi cmentarzami, kapliczkami lub opuszczonymi miejscami.

Opowiem o moich poszukiwaniach genealogicznych, które są bardzo wciągającym i pasjonującym zajęciem. Zachęcam chociaż zajrzeć i zapoznać się z genealogią.

Postaram się jak najprościej poprowadzić ścieżkami genealogii i wskazać, gdzie szukać i jak szukać. Opowiem z jakich stron najlepiej korzystać w swoich poszukiwaniach.

Już niedługo więcej materiału.

GENEALOGIA-jak i gdzie szukać ,jak zbudować swoje drzewo genealogiczne. Wszystkie potrzebne informacje jak arkusze genealogiczne ,linki ,strony

MIASTA UMARŁYCH -ciekawe cmentarze ,interesujące miejsca i mroczne opowieści

Na początku zadałabym sobie pytanie po co mi ta cała Genealogia?

Każda dziedzina nauki jest mniej lub więcej w naszych zaisteresowaniach. Zajmuję się genealogią hobbystycznie, dla siebie i mojej rodziny.
W ostatnim czasie a dokładniej od drugiej połowa XX wieku wzrosło zainteresowanie genealogią. Zaczęło powstawać coraz więcej drzew genalogicznych, aby poznawać i odkrywać historię rodziny.
Tworzę drzewo genealogiczne od lat i zaznaczam,że nie jest to zajęcie na rok czy dwa lata. Często ktoś rozpoczyna swoje poszukiwania i myśli, że się powpisuje członków swojej rodziny (tej znanej) do drzewa genealogicznego, a resztę znadzie szybko w archiwach.
Tak tylko trzeba najpierw wiedzieć w którym archiwum szukać i jak szukać. O tym również będą informacje które pomogą Wam w poszukiwaniach.

Czym zajmuje się genealogia ?
Genealogia zajmuje się poszukiwaniem przodków, ich pochodzenia, relacje rodzinne. W Polsce genealogia jest nauką pomocniczą historii i stanowi jedynie element nauczania na studiach wyższych na kierunku – historia.
Dlaczego chcesz się tym zająć ?
Jeśli chcesz poznać dzieje swojej rodziny, jak i gdzie mieszkali, skąd pochodzili zajmij się genealogią. Jednak to droga bardzo długa i praktycznie końca morzesz nie poznać. Poszukiwania mogą cię nawet zniechęcić i często takie poszukiwania odchodzą w zapomnienie.
Dla mnie Genealogia to jedna z najważniejszych moich pasji i zainteresowań. Przy genealogi pomocna nam  będzie również trochę znajomość historii oraz jak  poruszać się po archiwach i biblitekach?
Jak szukać?
Genealogia potrafi tak bardzo pochłonąć, że niezauważalnie potrafi uciec kilka godzin.

Co tu znajdziesz:

  1. Jak zacząć poszukiwania genealogiczne.
  2. Z jakich stron pomocniczych korzystać w poszukiwaniach genealogicznych.
  3. Jak rozpocząć poszukiwania swoich bliskich.
  4. Jak korzystać z pomocy archiwalnej.
  5. Jak budować drzewo genealogiczne.

 


Zdjęcia są wykonane z udziałem prawdziwych dokumentów i zdjęć moich przodków. Proszę o niekopiowanie.

error: Content is protected !!