Hobby i pasje,  Renowacja mebli

Odnawianie mebli

Zrób to sam

Zamiast szybko pozbywać się starych  czy niepotrzebnych mebli ,możemy się zastanowić czy jest jeszcze szansa na ich odnowienie . Takie  odnowienie starego i zniszczony mebla może też nam przynieść niesamowitą frajdę i nową pasję.

Do tego możemy się przyczynić również do czegoś ważniejszego : to jednen ze sposobów żeby po prostu nie zaśmiecać naszego środowiska. Recykling to jeden ze sposobów aby zacząć działać i możemy to robić zaczynając od naszych domów. Oczywiście nie każdy mebel nadaje się do odnowienia ,ale można chociaż spróbować .Możemy też popytać wśród rodziny , przyjaciół czy znajomych.

Nowe życie dla krzesła ,fotela czy komody .Najprostszym sposobem jest pomalowanie takiego mebla .W jakim stylu i kolorze chcemy odnowić mebel to już nasz indywidualny wybór.

Moje ulubione style to meble w stylu barokowym, rokoko.


Styl Shabby Chic

Czyli mebel odnowiony z przetarciami ,delikatnymi zniszczeniami ,zacieakmi czy prześitami. Mozna stworzyć sielski klimat w mieszkaniu w mieście .Na samym początku postanowiłam spróbować  odnowić małą komódkę z trzema szufladkami. Chciałam tchnąć w nią nowe życie .Czy to się udało ?

Komódka “Prowansja”


Komoda “France”

Komoda przed odnowieniem

I po odnowieniu


Barek “Chwila Relaksu”

 

Barek w odcieniu złota ,blat wykonany techniką serwetkową.Tu odbiegłam trochę od techniki Shabby Chic gdyż dodałam kolor złota.


Fotel – Złoty Tron

 

Krzesło przed renowacją

 

Krzesło po odnowieniu

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!