Francja,  Lazurowe Wybrzeże,  PODRÓŻE,  Saint-Tropez

Saint-Tropez – Les Voiles de Saint-Tropez

W dniach od 29 września – 7 października 2018 odbywały się w Saint -Tropez  organizowane co roku wyścigi żeglarskie .

W tym czasie w Saint -Tropez i okolicach przebywa olbrzymia ilość marynarzy oraz ogromna ilość żaglówek. Odbywają się wtedy liczne imprezy towarzyskie oraz bardzo bogaty program wyścigowy.

W trakcie całego tygodnia  jest zaprezentowana piękna flota  nowoczesnych oraz klasycznych jachtów . Wszystkie prezentowały się w całej okazałości . Niestety pogoda w 2018 roku nie dopisała i często padało . To niestety minus całej tej pięknej imprezy.

Les Voiles de Saint-Tropez 2018
Les Voiles de Saint-Tropez 2018
Les Voiles de Saint-Tropez 2019
Les Voiles de Saint-Tropez 2019

Co roku odbywa się tu legendarne spotkanie  najpiękniejszych łodzi. Przez dwa tygodnie w Saint -Tropez możemy podziwiać najwspanialsze jachty ,łodzie , żaglowce i katamarany świata.Impreza jest organizowana  na przełomie września i października.

Piękne jachty

Bardzo nowoczesny Jacht Galateia o długości 30,48 metra i szerokości 7,20 metra, ma zanurzenie 4,40 / 6,20 metra i wyporność 49,95 ton z powierzchnią żagla 640 m2. Sezon zimowy spędza na Karaibach , między rejsami  prestiżowe regaty, a wiosną i latem wraca na Morza Śródziemne,cumując przy  najbardziej znanych przystaniach. I tak można by opowiadać o każdym z tych bajecznie pięknych jachtów czy żaglowców.

Jacht Galateia  to jedna z ostatnich jednostek super jachtów żaglowych z monachijskiej stoczni Luca Bassani, która przybyła do Hythe na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Łódź o najwyższej technologii w żeglarskim świecie.

Bardzo stylowa z pięknymi wnętrzami zaprojektowanymi przez projektantów Wally i może pomieścić do 10 osób. Znajduje się tam apartament, dwie bliźniacze kabiny dla gości, główny salon i salon z  obszarem nawigacji oraz kuchnia.

Wspaniały Jacht GALATEIA


W trakcie rwania imprezy zobaczymy oszałamiające jachty i łodzie które przyciągają swoją piękną budową . Nie sposób opowiedzieć o wszystkich ,gdyż w konkurencjach bierze ogromna liczba (około 250) pięknych klasycznych i nowoczesnych łodzi.


Jeśli w tym roku wszystko będzie dobrze ,czyli nie będzie już problemu z wirusem  covid-19  to Les Voiles de Saint-Tropez rozpocznie się 26 września 2020 a zakończy 10 października 2020

Link do strony gdzie można śledzić wydarzenia na bieżąco:

BIENVENU BIS

Galeria zdjęć Les Voiles de Saint-Tropez 

Źródło:
Wikipedia oraz oficjalna strona Saint-Tropez

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!