Francja,  Lazurowe Wybrzeże,  Palais Bulles,  PODRÓŻE,  Théoule-sur-Mer

Rezydencja Pierre’a Cardin – Palais Bulles

Palais Bulles-Rezydencja Pierre’a Cardin

Każdy chyba słyszał o wielkim francuskim projektancie mody Pierre Cardin.Współpracował miedzy innymi z włoską projektantką mody Elsa  Schiaparelli i Christian Dior.

Pierre Cardin już od najmłodszych lat interesował sie modą , w wieku 14 lat został uczniem sukiennika gdzie uczył się projektowaniem ubioru.Gdy miał lat siedemnaście wyjechał do krawca Vichy gdzie szył garnitury dla kobiet.Po wojnie pracował w domu Madame Paquin, później współpracował jeszcze z wieloma znanymi osobistościami.

Teraz jego znak firmowy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych.

„Całe życie miałem wielkie imprezy i zamierzam je urządzać”-Pierre Cardin

To w w tej kosmicznej rezydencji na wzgórzu Palais Bulles w 2002 roku uczcił swoje 80 urodziny .Natomiast w 2003 roku z okazji obchodów Terminatora 3 ” Powstania maszyn” zaprosił na imprezę Arnolda Schwarzeneggera i 1500 innych celebrytów. Była to podobno  jedna z najlepszych imprez  w historii.

Na terenie Rezydencji Palais Bulles znajdują się trzy baseny ,cały obiekt zbudowany jest z połączonych ze sobą geometrycznych kul. Z willi rozpościera się przepiękny widok na Cannes.Cały budynek to aż 1200 m2 w tym amfiteatr dla 500 osób,do tego dochodzi jeszcze ogród i baseny o powierzchni 8500 m2. Wewnątrz znajduje się 10 wspaniałych zaprojektowanych z gustem i smakiem przez współczesnych architektów .

Niestety budynku nie można zwiedzać. Wystawiona na sprzedaż w 2016 roku za bagatela 350 Milionów Euro. Droższa jest VILLA LEOPOLDA w VILLEFRANCHE-SUR-MER za 750 Milionów Euro .


Adres:

Palais Bulles-Rezydencja Pierre’a Cardin

33 Boulevard de l’Esterel, 06590 Théoule-sur-Mer

Link do strony rezydencji:

https://www.palaisbulles.com/


Źródło:
Wikipedia oraz oficjalna strona Théoule-sur-Mer

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!