Jezioro Garda,  PODRÓŻE,  Wenecja Euganejska,  Włochy

Malowniczy szlak wzdłuż Jeziora Garda

Jezioro  Garda

Jezioro Garda  jest największym i najczystszym jeziorem we Włoszech o powierzchni 370 m2 i ponad 60 km długości.W połowie drogi między WENECJĄ a MEDIOLANEM. Po jednej stronie jezioro należy do regionu Lombardii a z drugiej do Wenecji Euganejskiej. Natomiast od północy łączy się z kolejnym regionem Włoch -Trydentem.Północna część jeziora jest węższa i otoczona górami.

Wokół całego jeziora znajdziemy wiele malowniczych miejscowości i małych uroczych miasteczek .Jedno z ulubionych jezior odwiedzanych przez pisarzy ,poetów ,aktorów ,polityków oraz wiele innych znanych osobistości.Piękne majestatyczne jezioro to prawdziwa perełka tego regionu .Każdy znajdzie dla siebie miejsce lub mały zakątek nad tym jeziorem:miejsce  ulubione ,ciekawe ,fascynujące niekiedy nawet  tajemnicze .

Oczywiście nie obędzie się bez bogactwa i luksusu nad jeziorem oraz  na jeziorze w postaci pięknych jachtów. Miejscowość Garda jest bardzo chętnie odwiedzanym i  popularnym miejscem turystycznym nad Jeziorem o tej samej nazwie Garda.

Jednym z piękniejszych i uroczych miejsc jest:

Cypel Punta San Vigilio 

Jadąc dalej trafimy do magicznego miejsca . CYPEL SAN VIGILIO – to czarujące i magiczne miejsce ,woda jest nieskazitelnie czysta w  błękitno szmaragdowej  barwie.


Lungolago Castello – Torri del Benaco

Miasteczko Torri del Benaco z małym portem i jednym z najpiękniejszych i uroczych zamków nad jeziorem Garda. Zamek został zbudowany w XV wieku pod koniec panowania Scaligera nad jeziorem Garda.W późniejszym czasie Wenecjanie uczynili z zamku siedzibę Capitano del Lago.

Znajduje się tam Muzeum Rybołówstwa i Rolnictwa.Obecnie w zamku mieści się muzeum historii rybołówstwa na jeziorze Garda i rolnictwie na jego brzegach oraz eksponaty dotyczące zbioru oliwek.

Castello di Torri del Benaco Viale Fratelli Lavanda 2


Na całej trasie mijamy malownicze wybrzeże wzdłuż Jeziora Garda.Mijamy małe miasteczka i wioski turystyczne.Na jeziorze znajduje się wiele małych wysepek i pięć głównych, z których największą jest Isolda del Garda, na której w 1220 roku Św. Franciszek z Asyżu założył klasztor.

La Torre di Pai


Castelletto

Jedna z wielu małych ,sielskich miejscowości nad brzegiem jeziora. W miejscowościach tych nie mieszka zbyt wielu mieszkańców. W miasteczkach znajdziemy sporo hoteli i pensjonatów .W tych malutkich miasteczkach odnaleźć można spokój i ciszę.


Brenzone sul Garda 

Brenzone sul Garda leży około 56 kilometrów na północny zachód od Werony. Okolica składa się z 16 małych wiosek miedzy innymi własnie z jednego z głównych miasteczek gminy –  Castelletto . Brenzone sul Garda rozciąga się na długość 10 km .


Północna część jeziora jest węższa, otoczona górami.Monte Baldo to pasmo górskie we włoskich Alpach.W północnej część jeziora znajduje się miasteczko Riva del Garda .Miasteczko ma sporo atrakcji i to dla zwiedzających i wypoczywających  bardziej aktywnie .

Miasteczko  to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa z długą historią uzdrowiska na północnym brzegu jeziora Garda we włoskim regionie Trentino. Tu znajdziemy wspaniałe warunki do wspinaczki, wędrówek, tras dla rowerzystów górskich, surferów czy żeglarzy.

 


Zajrzyj tutaj:

Jezioro Garda-Cypel San Vigilio


Źrodlo: Wikipedia ,oficjalna strona Jeziora Garda

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!