Hessen,  Hessisches Landesmuseum i Torwache,  Kassel,  Niemcy,  PODRÓŻE

Hessisches Landesmuseum i Torwache

Heskie Muzeum Państwowe

Muzeum (Hessisches Landesmuseum)zostało otwarte ponownie po paroletnim remoncie w 2016 roku . Znajdują się tam zbiory prehistorii, sztuki użytkowej i folkloru. A tak naprawdę zostało otwarte w 1913 roku z okazji 1000-lecia miasta Kassel.

Znajdują się tutaj wiele cennych artefaktów między innymi  znaleziska nawet sprzed (od około 800 000 p.n.e)z paleolitu i środkowej epoki kamienia  do neolitu, epoki brązu i żelaza, aż do wczesnego średniowiecza. Znajdują się tu rzeźby, ołtarze i obiekty sakralne. Wiele wspaniałych eksponatów z dworu Landgrabiego Karola i zabytkowa kolekcja szkła z Wilhelma VIII oraz kolekcje bursztynu, kości słoniowej, biżuteria,monety i medale .W każdym razie wiele cennych i interesujących eksponatów.

Znajduje się tu również wspaniała kolekcja tapet,(około 23 000 tapet)-znajdziemy tu tapety ze złotej skóry z XVI wieku ,tapety chińskie, panoramiczne i wiele innych.Jednak całe muzeum jest obecnie zamknięte z powodu remontu,po otwarciu prawdopodobnie będzie się znajdowało właśnie w budynku południowym Torwache, w którym mieszkali bracia Grimm przy Brüder-Grimm-Platz.

Z tyłu muzeum znajduje się mały Ogród księcia -Fürstengarten oraz MUZEUM GRIMMWELT Ogród jest otoczony przez szkołę Friedrichsgymnasium, Heskie Muzeum Państwowe oraz Bibliotekę Murharda. Ogród powstał w 1778 roku.

Czynne:

wtorek-niedziela ( od 10 -17)

Dorosły -6 Euro ( bilet ulgowy -4 Euro)

Dzieci i młodzież ( do 18 roku życia)- bezpłatnie

Przewodnik multimedialny (niemiecki / angielski): bezpłatnie
Słuchawki dostępne w kasie: 1,50 €( można używać swoich słuchawek)


 Adres:

Hessisches Landesmuseum
Brüder-Grimm-Platz 5
34117 Kassel


Torwache-Strażnik bramy 

Dwa budynki stojące  naprzeciwko siebie znajdują się na Brüder-Grimm-Platz w Kassel przy Wilhelmshöher Allee. Jest to niedokończony system bramowy zaprojektowany przez architekta Heinricha Christopha Jussowa. To właśnie Jussow był również budowniczym  Pałacu Wilhelmshöhe i ZAMEK LOWENBURG

Budynek południowy teraz  jest częścią Państwowego Muzeum Hesji .Natomiast budynek północny (Brüder-Grimm-Platz 1) był w latach 1814–1822 rezydencją braci Grimm  ,a teraz częścią budynków Heskiego Sądu Administracyjnego. Przy budynku na placu stoi również pomnik BRACII GRIMM

Budynek północny -To tu mieszkali bracia Grimm na najwyższym piętrze

Adres:

Wilhelmshöher Allee

34117 Kassel

Obiekt zamknięty do odwołania


Zbiory muzeum


Źródło:

Wikipedia oraz strona mhk , documenta Stadt, Stadt,Regiowiki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!