Francja,  Lazurowe Wybrzeże,  PODRÓŻE

Pointe de l’Observatoire

To jedna z wielu udanych wypraw .Udaliśmy się w stronę Cannes ,na całej trasie znajdziemy  przepiękne miejsca widokowe . Zatrzymywaliśmy się jak zawsze w każdym możliwym miejscu aby podziwiać widoki. Można tam wracać za każdym razem dla samych widoków.


Pointe de l’Observatoire

Jadąc wybrzeżem Masywu Esterel zatrzymywaliśmy się wszędzie gdzie to tylko było możliwe ,żeby podziwiać widoki. Znajdziemy wiele punktów widokowych , nie zawsze można wszędzie się zatrzymać lub teren jest prywatny i nie ma dostępu. Świetny punkt widokowy znajduje się w Pointe de l’Observatoire oraz drugi punkt widokowy Pointe du Cap Roux.


Warto też wspomnieć o wydarzeniach na Wybrzeżu w trakcie wojny.

W czasie II Wojny Światowej jeden z punktów obronnych w latach od  1943-1945 .

Znajdowały się tu działa  obronne zbudowane przez Wehrmacht. Na południu Francji w czasie wojny miła miejsce  bardzo ważna aliancka operacja desantowa pod kryptonimem Operacja Dragoon. Przeprowadzona została ona 15 sierpnia 1944 roku. Uczestniczyły w niej wojska , francuskie i brytyjskie.

Operacja desantowa została poprzedzona  nalotami bombowymi na wszystkie drogi, mosty, lotniska oraz na pozycje artylerii niemieckiej. Alianci wylądowali na wybrzeżu na odcinku pomiędzy Cannes a Tulonem . Po zdobyciu plaż, alianci dotarli w końcu do Marsylii ,która została wyzwolona 28 sierpnia 1944 roku.

 

 

Źródło:
Wikipedia oraz oficjalna strona

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!