Wyspa Świętej Klary
Uliczkami starego miasta dotrzemy do portu skąd odpływa statek na Wyspę Świętej Klary.Możemy przespacerować się w porcie rybackim . Tu znajduje się również Akwarium ,które warto zwiedzić . My postanowiliśmy odpuścić sobie akwarium ,gdyż już parę takich atrakcji zwiedziliśmy w innych miastach .Polecam miedzy innymi Muzeum Oceanograficzne w BIARRITZ.
Z portu możemy udać się na wycieczkę na Wyspę Świętej Klary .Sama przejażdżka trwa 30 minut bez wysiadania na wyspie.
Stad odpływamy w stronę Wyspy Świętej Klary . Możemy podziwiać San Sebastian z innej perspektywy patrząc na wzgórze Igeldo i Urgull oraz na samą wyspę.Jest to rodzinna firma zajmująca się transportem ludzi na wyspę lub wokół niej .Wyspy jednak nie opływamy naokoło ze względu na skały wystające z wody . Statek dopływa jak najbliżej wyspy do określonego miejsca gdzie jest jeszcze bezpiecznie i wraca z powrotem bliżej brzegu Wzgórza Igeldo.
Transport niebieską linią :
Wyspa na środku zatoki
Praktycznie na samym środku zatoki pomiędzy dwoma pięknymi wzgórzami Igeldo i Ugrull znajduje się wyspa Świętej Klary. Jej wysokość to 48 metrów oraz 400 metrów średnicy. Na wyspie znajduje się niezamieszkana latarnia morska oraz mała plaża widoczna tylko podczas odpływów oraz mała przystań z barem .
Na wyspie znajduje się dzika przyroda w tym również gatunki egzotyczne :Tamaryszek francuski,cyprys Lawsona,wrzeciono japońskie,Bodziszek robertianum oraz różnego rodzaju trzciny .
Znajduje się tu również unikatowy gatunek iberyjskiej jaszczurki .
Widoki na San Sebastian od strony zatoki
Cennik:
Bilet na osobę kosztował nas 6,50 Euro ,najlepiej sprawdzić cennik poniżej na stronie ,gdyż może ulec zmianie.
Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz TUTAJ
czerwona linia – Transfer w obie strony na wyspę ( wysiadamy na wyspie ) 4 Euro -osoba
niebieska linia- przejażdżka po zatoce koło wyspy bez wysiadania na niej 6,50 Euro -osoba
Ciekawostki:
- Nazwa Santa Clara pochodzi od klasztoru, który miały tam kiedyś Siostry Klaryski (części wyspy, która wychodzi na plażę Peine del Viento. Pustelnia Santa Clara została później przekształcona w obecną latarnię morską. Mieszkały w niej rodziny wielu latarników, obecnie jest niezamieszkana i w złym stanie.
- Pod koniec XVI wieku a dokładniej 1597 roku w San Sebastián panowała dżuma . Z tego też powodu zarażonych przeniesiono na wyspę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy.