Francja,  Grimaud,  Lazurowe Wybrzeże,  PODRÓŻE

Port Grimaud

Port Grimaud 

Ta nadmorska miejscowość która została stworzona przez francuskiego architekta Françoisa Spoerry ,który mieszkał i zmarł w Porcie Grimaud i został pochowany w kościele w porcie.

Kanały w Porcie Grimaud  są zbudowane na wzór weneckiego miasta .Jednak sama  architektura domów jest we francuskim stylu.

église Saint-François d’Assise de Port Grimaud

 

Okolica przed i wokół Portu Grimaud  nie wyglądała zachęcająco w okresie jesiennym. Port Grimaud nazywany jest często “Mini-Wenecją” lub Wenecją Lazurowego Wybrzeża. Ma swój niepowtarzalny urok i klimat . Przyjechaliśmy akurat  jesienią i nie było wtedy  zbyt wielu turystów  . Oczywiście wpakowaliśmy się gdzieś w okolice jakiejś budowy, nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy gdzie zaparkować . Okazało się jednak  ,że na przeciwko bramy prowadzącej do Portu Grimaud  znajduję się bardzo duży parking .W październiku jednak  okolica sprawiała wrażenie opuszczonej i posępnej .

W Porcie Grimaud skusiliśmy się na przejażdżkę łódką po kanale .Było bardzo mało  ludzi co było akurat  plusem bo  nie było żadnych koleje. Wszystkie  domy znajdujące się w porcie  były w większości puste . Głównie są wynajmowane w sezonie letnim . W porcie oczywiście  dużo  zacumowanych łodzi i jachtów .

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!